Evde Fitness ve Etkili Beslenme Programı

Tarih: 20.05.2020 04:52
Evde Fitness ve Etkili Beslenme Programı
Spor salonuna gitmeden düzenli olarak evde spor yapıyorsunuz fakat nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu beslenme programı tam sizin için.
Evde etkili bir şekilde fitniss yapamak için bilinmesi gereken 5 Unsur

  1. Isınma
  2. Kardiyovasküler (aerobik) antrenman
  3. Direnç (kuvvet) egzersizleri
  4. Esneklik kazanma
  5. Soğuma
Isınmak için koşabilir yada sabit bir bisiklet üzserinde ağır tempo ile pedallayabilirsiniz.Kardiovasküler için daha hızlı tempoda yürüyün hata koşun yada pedallayın olabildiğince nabzınızı hızlandırmaya çalışın Direnç kısmı için ise şınav cekmeyi deneyin karın egzersizlerini ihmal etmeyin bunun için direç banları yada bir çif t dambıl kullanabilirsiniz.


Pekli ama Beslenme?

spor ve beslenme
Tabikide beslenmeyi unutmamalayız artık evimizde fittness rutinimizi oturtmaya başladık ve düzenli olarak antrenman yapmayı alışkanlık haline getirdiysek beslenmememizede bir  o ölçüde dikkat etmenin zamanı gelmiş demektir.Eğer beslenme programı hazırlamak için vaktiniz yoksa endişelenmeyin fikir vermesi ve başlangıç olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz bir örnek liste sizler için hazırladık:


 
  • Kahvaltı: yumurta, süt, yulaf ezmesi, peynir, isteğe göre salata
  • Öğle Yemeği: Köfte-ızgara tavuk-balık üçlüsünden biri, sebze yemeği, yoğurt, salata
  • Akşam Yemeği: Makarna, biftek-balık-tavuk üçlüsünden biri, salata, çorba
  • Ara Öğünler: Üç ana öğünün arasında mideniz kazındığında kuruyemiş, kuru meyve, taze meyve gibi atıştırmalıklar tüketebilirsiniz. Tabi bunları da abartmamak gerekir.

Yukarıda hazırlamıs olduğumuz fitness beslenme programı sayesinde düzenli beslenme alışkanlı kazanabilir, sağlıklı ve etkili beslenme içinde ilk adımlarınızı atmaya başlamıs olursunuz. Sağlıklı beslenme listesi tamamen kişiye özel olması gerektiği için vermiş olduğumuz örnek listemizini kendinize gözere düzenleye bilir eklemeler yada çıkartmalar yapabilirsiniz.
 
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...