Kendi Vücudunun Yağ Oranını Kendin Dengele

Tarih: 29.05.2020 14:42
Kendi Vücudunun Yağ Oranını Kendin Dengele
Hemen hemen birçok insan vücudundaki fazlalık yağdan şikayetçi, peki evde yapabileceğiniz egzersizlerle bu yağ oranını azaltabileceğinizi biliyor musunuz?

İlk olarak önemle uzak durulması gereken; şok diyetler, zayıflama çayları gibi hızlı kilo verdiren çözümler olmalı.Bunlar hem dengesiz bir kilo kaybına hemde sağlık açısından birçok soruna yol açabilirler.Vücudumuzdaki yağ oranını azaltmanın hızlı ve kolay bir yolu yok, kararlı olmak, alınan kararları sürdürebilir olmak, stresten uzak durmak, sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve düzenli uyumak bu yolda yapılabilecek en başlıca çözümlerdir.

Vücut yağ oranımız sağlığımıza dair en büyük işaretlerden biridir.Vücut yağ oranı fazla olan kişilerin diyabet ve vücut metobolizmalarıyla ilgili problemlerle karşılaştığı bilinmektedir.

Yapılan araştırmalar sonucu uzmanlar vücut yağ oranının kadınlarda %23, erkeklerde %15 civarında olduğunu söylüyor.Bu durumun  vücut yaş aldıkça değişeceğini de ekliyorlar.Bu durum oldukça normal yaşlandıkça vücudumuz belirli bir oranla yağlanmaya geçebilir.Burada önemli olana kısım genel kas kütlesi seviyesi ve bel çevresinin genişliğinin boya olan oranı. Eğer bunlarla ilgili bir problem yoksa korkmanız gereken birşeyde yok.

yağ oranı hesaplama
Vücudumuzdaki yağ oranını azaltmak için kendimizi kontrol edebiliriz ilk olarak nasıl yaşıyorsak ona göre beslenebiliriz. Proteinler, karbonhidratlar ve yağların hepsi vücudumuz için birer yakıttır.Çok aktif bir gün bizi bekliyorsa depoyu ona göre doldurup sakin günlerde de biraz daha kontrollü davranabiliriz.

ikinci olarak her türlü hareket bizim vücudumuzun için gereklidir. Oturarak yapılan aktivitelerden çok hareketle yapılan aktiviteleri tercih etmek bize fayda sağlayacaktır. Spor yapmak, yürüyüş yapmak, dans etmek, koşmak gibi bir çok hareketli eylem vücudumuzdaki yağ yakımına yardımcı olacaktır. Buna ek olarak kullanılabilecek L carnitineler hareket halinde daha fazla yağ yakımına yardımcı olacaktır.

Son olarak yemek yerken bir düzen oluşturmaktır.Televizyon karşısında hızlıca yenen yemek doğru bir yemek yeme düzeni değildir. Kendimize bir düzen oluşturup masada yemek saati içerisinde sindirerek yenen yemek doğru olandır. Hızlıca yenen besinler sindirim sistemini zorlar ve vücuda eksi yönde etki eder.
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...