L Carnitine Nedir Faydaları Nelerdir

Tarih: 01.06.2020 14:02
L Carnitine Nedir Faydaları Nelerdir
L carnitine vücudumuzda doğal olarak vardır ve hücrelerimizde enerji üretir. L carnitine vücudumuzun yağları enerjiye çevirmesine yardımcı olur.
L carnitine vücudumuzda doğal olarak vardır ve hücrelerimizde enerji üretir. L carnitine vücudumuzun yağları enerjiye çevirmesine yardımcı olur.

L carnitine vücudumuzun enerji üretmesini sağlar.Kalp,kas hareketleri,beyin fonksiyonu içinde çok önemlidir.

Vücutta üretilen L carnitine ek olarak tüketeceğiniz et ve balıktanda az miktarda L carnitine alabilirsiniz.Günümüzde yapılan hayvanları suni yemleme durumu bu besin maddelerindeki L carnitine oranınıda düşürmektedir.Doğada doğal otlarla beslenen hayvanların etinden alınabilecek L carnitine oranı diğer suni yemlenen hayvanlara göre oldukça fazladır.

Vegan ya da hayvansal gıda tüketmeyen insanlar yeterli miktarda L carnitine alamadığından takviye olarak L carnitine kullanmaları çok önemlidir.

L carnitine i kilo vermek için kullanmak mantıksal olarak uygundur.L carnitine hücrelerinize yakılmak için daha fazla yağ taşımaya yardımcı olacağından bu durum yağ yakma ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.


Özellikle kardiyo gibi hızlı nabızlı sporlar yapan insanların ek olarak kullanacakları L carnitine hücrelere yağı daha fazla taşımaya ve bu yağı enerjiye dönüştürmeye yardımcı olacaktır. Kilo vermek isteyen insanlar bu durumla daha sağlıklı ve kontrollü bir kilo verme işlemi uygulayacaklardır.

Sonuç olarak doğal olarak tüketmenin yanı sıra besin takviyesi olarak kullanabileceğiniz L carnitine ve ona ek olarak yaptığınız spor ile yağ yakım oranınızı arttırabilirsiniz.

Eğer vücudunuzda yeterli L carnitine yoksa ne kadar düzgün diyet yaparsanız yapın ne kadar düzgün egzersiz programı uygularsanız uygulayın hücrelere yeterli yağ taşınmadığından istediğiniz sonucu almanız zorlaşacaktır.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...